kobietawbiznesie.pl

Blog tematyczny o zakupach, finansach, biznesie, marketingu oraz pracy.

Biznes

Dlaczego warto rozważyć faktoring jako formę finansowania rozwoju firmy?

Dlaczego warto rozważyć faktoring jako formę finansowania rozwoju firmy?

Faktoring kojarzony jest najczęściej z momentem utraty płynności finansowej przedsiębiorstwa i jego niezwykle trudną sytuacją ekonomiczną. Chociaż to skuteczne narzędzie finansowe rzeczywiście przywraca równowagę ekonomiczną firmy – takie podejście pozbawia nas wszystkich korzyści i atutów samego faktoringu. W dzisiejszej publikacji udowadniamy, że rozsądne i przemyślane stosowanie usługi, nie tylko zabezpiecza podstawowe potrzeby właściciela biznesu, ale stanowi ogromną wartość dodaną!

Rozwój ponad zysk?

Warto podkreślić, że polscy przedsiębiorcy wykazują ogromną świadomość na temat wartości ciągłego rozwoju. Taka postawa zaprezentowana jest w specjalnym raporcie „Impulsy i bariery finansowe w rozwoju MŚP”, autorstwa specjalistów z Krajowego Rejestru Długów. Opracowanie jest zatem w pełni rzetelne i nawiązuje do realiów wszystkich firm.

Opublikowane tam badania podają niezwykle cenne wnioski. Zdecydowana większość ankietowanych wskazała bowiem możliwość osiągania ciągłego progresu, jako ten kluczowy czynnik funkcjonowania biznesu. To właśnie regularna ekspansja oraz poszerzanie grona klientów, ale również samych pracowników, jest tutaj fundamentem działań. 

Co interesujące, dopiero na drugim miejscu uplasował się osiągany zysk. Podsumowując, przedsiębiorcy doskonale rozumieją, że dopiero uporządkowany i zorganizowany mechanizm pracy każdej firmy zapewnia dostęp do kolejnych konsumentów, a w rezultacie – profit. 

Zatem, co jest główną barierą, która ogranicza rozwój? Wspomniane sprawozdanie odpowiada również na to pytanie!

Przedstawiciele firm zostali poproszeni o wskazanie najważniejszych barier finansowych, które uniemożliwiają swobodny wzrost. Zdecydowana większość wymieniła opóźnianie płatności przez kontrahentów! Wiemy zatem, gdzie leży podstawowe ograniczenie ambitnych przedsiębiorców. Dlaczego to właśnie faktoring będzie dla nich idealnym wsparciem?

Faktoring, czyli scyzoryk szwajcarski finansowania

Nawiązanie do kultowego narzędzia doskonale obrazuje mnogość rozwiązań, które zapewnia faktoring swym użytkownikom. Przede wszystkim, usługa ta jest niezwykle intuicyjna i prosta w obsłudze, dzięki czemu pieniądze trafiają na rachunek bankowy bez zbędnej zwłoki. Fachowcy wiedzą, jak ważna jest płynność finansowania, czego dowodem jest stosowanie zaliczki powitalnej tuż po podpisaniu umowy.

Takie ułatwienie umożliwia szybką spłatę cyklicznych należności, stabilizując, a wręcz poprawiając pozycję konkurencyjną i opinię wśród partnerów biznesowych. Obsługa bieżących wydatków to jedynie pierwszy poziom w misji rozwoju przedsiębiorstwa.

Kolejny etap skupia się na potrzebnych inwestycjach. Nowoczesna i zaawansowana technologia pozwala realizować złożone zamówienia w sposób szybszy, wydajniejszy oraz bardziej ekonomiczny. Te wszystkie czynniki przekładają się również na satysfakcję finalnego klienta. W rezultacie początkowa lokata gwarantuje szybki zwrot kapitału, finansowanego właśnie przez faktoring.

Trzecim filarem strategii zorientowanej na rozwój firmy jest automatyzacja. Model firmy, bazujący na procesach i procedurach, optymalizuje wszystkie obszary przedsiębiorstwa, a jednocześnie odciąża zasoby czasowe oraz personel. Do przykładów takich działań zlicza się między innymi monitoring należności. 

Wówczas profesjonalna firma faktoringowa nie tylko dostarcza pożądany zakres usług, ale staje się realnym wsparciem całego biznesu. Skorzystaj z wiedzy ekspertów i umów się na niezobowiązującą rozmowę pod adresem:  https://pragmago.pl/porada/faktoring/.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

O autorze

Witaj na naszym blogu poświęconemu biznesowi i rozwojowi! Jesteśmy przyjaciółkami, które specjalizują się w marketingu internetowym, biznesie, inwestycjach i pracy. Nie zabraknie tutaj także swobodnych artykułów o zakupach! Zostań z nami na dłużej i rozwijaj swoją karierę!